8624677027_912667e6b9_k

Czy transport koleją z Chin jest opłacalny ?

W świetle wciąż rozwijającego się połączenia kolejowego między Chinami a Europą, o transporcie kolejowym z Chin w ostatnim czasie robi się coraz głośniej.

Pociągi wyjeżdżają z Chin nawet 3 razy w tygodniu, a podstawowym argumentem na korzyść kolei jest czas transportu.

Jednak licząc korzyści pamiętajmy, że do podanych 14 dni należy doliczyć czas dostawy od naszego załadowcy do terminala kolejowego w Zhengzhou. Przykładowo z Shanghaiu do Zhengzhou jest około 1000 km i orientacyjny czas transportu kolejowego w relacji Shanghai – Małaszewicze wynosi około 18 dni + należy doliczyć 2-3 dni na formalności celne w Zhengzhou.

Porównując więc orientacyjny czas transportu koleją z Shanghaiu (około 20 dni) do bezpośredniego serwisu morskiego (około 33 dni) możemy przyjąć, że zyskujemy około 13 dni.
Jednak cenowo kolei jest bardzo daleko do morza.

Przykładowo na dzień dzisiejszy koszt transportu kolejowego kontenera 40′ HC w relacji Shanghai – Małaszewicze wynosi około 6800 USD, kontener 20′ DV kosztuje w okolicach 4600 USD (z tym że kontenery 20′ przyjmowane są jedynie w parach).

Cena jest więc ponad siedmiokrotnie wyższa w porównaniu do aktualnych stawek na frachty morskie.
Transport kolejowy stanowi brakujące ogniwo pomiędzy transportem lotniczym a morskim.
Jest ciekawą i wciąż rozwijającą się gałęzią transportu, jednak na tą chwilę warto go rozważać jedynie dla drogich towarów i bardzo pilnych / terminowych dostaw, gdzie różnica w czasie transportu może stanowić o sensowności całego zamówienia.

* podane ceny są orientacyjne i nie stanowią oferty handlowej – w celu przygotowania oferty zapraszamy do przesyłania zapytań

Powiązane artykuły

SPEDYCJA MORSKA

Transport morski i Logistyka Twojego biznesu to jeden głównych profili naszej działalności. Organizujmy fracht morski w eksporcie oraz imporcie we wszystkich kierunkach Świata, a przede wszystkim oferujemy konkurencyjnie NISKIE ceny w imporcie z Chin. Dzięki licznym kontaktom z morskim armatorami możemy zaoferować najwyższa jakość usług spedycyjnych. »

TRANSPORT DROGOWY

Przewozy drogowe z/do portów w Polsce i Europie, a także dowozy door to door »

PRZEWÓZ KOLEJOWY

Przewóz szynowy to przyszłość komunikacji, organizujemy przewozy koleją z dostawą bezpośrednio do klienta. »

PRZESYŁKI LOTNICZE

Kiedy liczy się przede wszystkim czas proponujemy transport lotniczy »

ODPRAWA CELNA

Organizujemy odprawy celne zarówno w Polsce jak i w portach Europejskich (Hamburg, Bremerhaven, Rotterdam) »

USŁUGI DODATKOWE / LOGISTYKA

W naszej ofercie znajdą Państwo wiele usług około spedycyjnych jak: przeładunki, magazynowanie, ubezpieczenie cargo »

Powrót do góry