10227909166_9d6fe46a46_z

Import na warunkach FOB w praktyce

Jako firma spedycyjna niejednokrotnie spotykamy się z pytaniami osób które rozpoczynają działalność związaną z importem, jak wygląda organizacja transportu na warunkach FOB w praktyce.

Wiele osób sądzi, że załadowca dostarcza towar swoim środkiem transportu i jest o ładowany do kontenera dopiero w porcie.

Jednak w praktyce odbywa się to tak, że agent naszego spedytora składa buking u armatora – tj rezerwuje miejsce na statku, po czym armator przydziela pusty kontener pod dany buking.

Agent kontaktuje się z załadowcą i informuje go jaki kontener i skąd należy podjąć. Załadowca podejmuje go i ładuje w swoim magazynie, a następnie swoim środkiem transportu dostarcza kontener do portu oraz we własnym zakresie organizuje odprawę eksportową w Chinach.

Po złożeniu kontenera do portu jest on już w gestii naszego agenta, jednak koszty portowe (THC) załadowca rozlicza bezpośrednio z agentem.

Tym samym kontener załadowany i zaplombowany przez naszego kontrahenta w jego magazynie w Chinach jest otwierany dopiero w naszym magazynie w Polsce. Wyjątek stanowią kontrole służb celnych.

Powiązane artykuły

SPEDYCJA MORSKA

Transport morski i Logistyka Twojego biznesu to jeden głównych profili naszej działalności. Organizujmy fracht morski w eksporcie oraz imporcie we wszystkich kierunkach Świata, a przede wszystkim oferujemy konkurencyjnie NISKIE ceny w imporcie z Chin. Dzięki licznym kontaktom z morskim armatorami możemy zaoferować najwyższa jakość usług spedycyjnych. »

TRANSPORT DROGOWY

Przewozy drogowe z/do portów w Polsce i Europie, a także dowozy door to door »

PRZEWÓZ KOLEJOWY

Przewóz szynowy to przyszłość komunikacji, organizujemy przewozy koleją z dostawą bezpośrednio do klienta. »

PRZESYŁKI LOTNICZE

Kiedy liczy się przede wszystkim czas proponujemy transport lotniczy »

ODPRAWA CELNA

Organizujemy odprawy celne zarówno w Polsce jak i w portach Europejskich (Hamburg, Bremerhaven, Rotterdam) »

USŁUGI DODATKOWE / LOGISTYKA

W naszej ofercie znajdą Państwo wiele usług około spedycyjnych jak: przeładunki, magazynowanie, ubezpieczenie cargo »

Powrót do góry