szanghaj

Największy port na świecie – Szanghaj (Shanghai, chiń.: 上海; pinyin: Shànghǎ

Chiny zajmują obecnie pierwsze miejsce na świecie zarówno pod kątem tonażu przeładowywanych ładunków rocznie, jak i ilości kontenerów. Pod tym względem nieprzerwanie od 2010 roku największym portem na Świecie jest Shanghai. W roku 2014 roku przeładowano tu 35,2 mln TEU. Każdego miesiąca przeładowuje się ponad 2000 kontenerowców, które stąd właśnie ruszają praktycznie we wszystkie kierunki świata jak USA, Europa, rejony morza Śródziemnego, morza Czarnego, Afryki, Azji i wielu wielu innych. Stąd też są bezpośrednie połączenia do Gdańska (czas transportu bez przeładunków to około 32-33 dni). Dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu oraz doskonałej infrastrukturze transportowej i komunikacyjnej port może przyjmować największe kontenerowce na świecie jak największy na świecie MSC Oscar, o długości 395 metrów, i pojemności około 19 254 TEU (w eksploatacji od stycznia 2015)

Port w Shanghaiu usytuowany jest w pobliżu rzeki Jangcy. Jej Delta jest od lat centrum rozwoju gospodarczego, zmian społecznych i kulturowych, spowodowanych gwałtowną urbanizacją tego terenu, wzrostem sektora prywatnego w gospodarce i napływem zagranicznych inwestycji.

W latach osiemdziesiątych zakłady produkcyjne w Shanghaiu i okolicznych prowincjach związane były głównie z tradycyjnymi gałęziami chińskiego przemysłu jak hutnictwo, przemysł maszynowy czy petrochemiczny.

W latach 90-tych nastąpił bardzo szybki rozwój tego rejonu, który przekształcił się w obszar produkcyjny koncentrujący się na wyrobach maszynowych i elektronicznych. Od paru lat rejon Delty Rzeki Jangcy zajmuje pierwsze miejsce w Chinach w produkcji komputerów osobistych, obwodów scalonych czy produktów chemicznych (np. etylenu), zajmuje również czołową pozycję w zakresie produkcji telefonów komórkowych, samochodów i stali.

Powiązane artykuły

SPEDYCJA MORSKA

Transport morski i Logistyka Twojego biznesu to jeden głównych profili naszej działalności. Organizujmy fracht morski w eksporcie oraz imporcie we wszystkich kierunkach Świata, a przede wszystkim oferujemy konkurencyjnie NISKIE ceny w imporcie z Chin. Dzięki licznym kontaktom z morskim armatorami możemy zaoferować najwyższa jakość usług spedycyjnych. »

TRANSPORT DROGOWY

Przewozy drogowe z/do portów w Polsce i Europie, a także dowozy door to door »

PRZEWÓZ KOLEJOWY

Przewóz szynowy to przyszłość komunikacji, organizujemy przewozy koleją z dostawą bezpośrednio do klienta. »

PRZESYŁKI LOTNICZE

Kiedy liczy się przede wszystkim czas proponujemy transport lotniczy »

ODPRAWA CELNA

Organizujemy odprawy celne zarówno w Polsce jak i w portach Europejskich (Hamburg, Bremerhaven, Rotterdam) »

USŁUGI DODATKOWE / LOGISTYKA

W naszej ofercie znajdą Państwo wiele usług około spedycyjnych jak: przeładunki, magazynowanie, ubezpieczenie cargo »

Powrót do góry