Import drobnicy na warunkach

Negocjując cenę towaru dla przesyłek drobnicowych (LCL) z Chin wiele osób zastanawia fakt, że cena na warunkach FOB jest właściwie identyczna, bądź bardzo zbliżona do ceny na warunkach CIF.

Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że warunki CIF będą dla nas dużo korzystniejsze. Skoro w cenę zawarty jest koszt transportu morskiego.

Nic bardziej mylnego! Mimo że cena za fracht morski teoretycznie jest wliczona w wartość towaru. Zgodnie z warunkami CIF/CFR koszty portowe/przeładunkowe/dokumentacyjne ect w Gdyni są już płatne przez odbiorcę.
Oznacza to że agent odpowiedzialny za rozformowanie kontenera w Gdyni nie wyda nam towaru dopóki nie opłacimy tzw. kosztów lokalnych.

Koszty transportu morskiego w praktyce

Koszty te w praktycznie każdym przypadku są niewspółmiernie wysokie do ilości towaru. Informację o ich wysokości dostajemy najczęściej dopiero w momencie przypłynięcia towaru do Gdyni.
Jest ona raczej przykrą niespodzianką. Niestety w tym momencie negocjacje nie mają już żadnego uzasadnienia. Zwłaszcza że sami zgodziliśmy się na warunki CIF i wynikające z tego konsekwencje.

Podsumowując aby uniknąć przykrych niespodzianek. Kontrola zarówno nad kosztami jak i trasą przewozu naszej przesyłki drobnicowej polecamy skorzystanie z warunków FOB.

Jeśli jednak załadowca bardzo nalega na warunki CIF konieczne jest wyegzekwowanie od niego informacji jakie będą wszystkie koszty do pokrycia w Gdyni aby daną przesyłkę podjąć.

Z całą pewnością w podsumowaniu warunki FOB będą dla Państwa zdecydowanie korzystniejsze.

GoCargo zajmuje się wszelkimi formalnościami związanymi z importem towarów. Zapraszamy do składania zapytań.

Import drobnicy

Przygotowując się do importu z Chin w pierwszej kolejności zaczynamy od kalkulacji ceny.
Nie jest to jednak proste zadanie w przypadku transportu morskiego. Ponieważ stawki na frachty morskie są zmienne i zależne od wielu czynników.

Czynniki składowe takie jak: ceny paliw, kursy walut i przede wszystkim ilość bukowanych kontenerów. »

Transport kontenerowy

Transport kontenerowy to najlepszy sposób na sprowadzanie i wysyłanie towarów. Jego podstawową zaletą jest stosunkowo niski koszt oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. »

Transport lądowy

Przewozy drogowe z/do portów w Polsce i Europie, a także dowozy door to door »

PRZEWÓZ KOLEJOWY

Przewóz szynowy to przyszłość komunikacji, organizujemy przewozy koleją z dostawą bezpośrednio do klienta. »

PRZESYŁKI LOTNICZE

Kiedy liczy się przede wszystkim czas proponujemy transport lotniczy »

AGENCJA CELNA

Organizujemy odprawy celne zarówno w Polsce jak i w portach Europejskich (Hamburg, Bremerhaven, Rotterdam) »

FRACHT MORSKI

Transport morski i Logistyka Twojego biznesu to jeden głównych profili naszej działalności. Organizujmy fracht morski w eksporcie oraz imporcie we wszystkich kierunkach Świata, a przede wszystkim oferujemy konkurencyjnie NISKIE ceny w imporcie z Chin. Dzięki licznym kontaktom z morskim armatorami możemy zaoferować najwyższa jakość usług spedycyjnych. »

USŁUGI DODATKOWE / LOGISTYKA

W naszej ofercie znajdą Państwo wiele usług około spedycyjnych jak: przeładunki, magazynowanie, ubezpieczenie cargo »

Back to Top