Import na warunkach FOB w praktyce

Jako firma spedycyjna niejednokrotnie spotykamy się z pytaniami osób które rozpoczynają działalność związaną z importem. Jak wygląda organizacja transportu na warunkach FOB w praktyce.

Wiele osób sądzi, że załadowca dostarcza towar swoim środkiem transportu i jest o ładowany do kontenera dopiero w porcie.

warunki FOB

Jednak w praktyce odbywa się to tak, że agent naszego spedytora składa buking u armatora. Rezerwuje miejsce na statku, po czym armator przydziela pusty kontener pod dany buking.

Agent kontaktuje się z załadowcą i informuje go jaki kontener i skąd należy podjąć. Załadowca podejmuje go i ładuje w swoim magazynie. Swoim środkiem transportu dostarcza kontener do portu oraz we własnym zakresie organizuje odprawę eksportową w Chinach.

Po złożeniu kontenera do portu jest on już w gestii naszego agenta, jednak koszty portowe (THC) załadowca rozlicza bezpośrednio z agentem.

Tym samym kontener załadowany i zaplombowany przez naszego kontrahenta w jego magazynie w Chinach jest otwierany dopiero w naszym magazynie w Polsce. Wyjątek stanowią kontrole służb celnych.

Przygotowując się do importu z Chin w pierwszej kolejności zaczynamy od kalkulacji ceny.
Nie jest to jednak proste zadanie w przypadku transportu morskiego. Ponieważ stawki na frachty morskie są zmienne i zależne od wielu czynników.

Czynniki składowe takie jak: ceny paliw, kursy walut i przede wszystkim ilość bukowanych kontenerów. »

Transport kontenerowy

Transport kontenerowy to najlepszy sposób na sprowadzanie i wysyłanie towarów. Jego podstawową zaletą jest stosunkowo niski koszt oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. »

Transport lądowy

Przewozy drogowe z/do portów w Polsce i Europie, a także dowozy door to door »

PRZEWÓZ KOLEJOWY

Przewóz szynowy to przyszłość komunikacji, organizujemy przewozy koleją z dostawą bezpośrednio do klienta. »

PRZESYŁKI LOTNICZE

Kiedy liczy się przede wszystkim czas proponujemy transport lotniczy »

AGENCJA CELNA

Organizujemy odprawy celne zarówno w Polsce jak i w portach Europejskich (Hamburg, Bremerhaven, Rotterdam) »

FRACHT MORSKI

Transport morski i Logistyka Twojego biznesu to jeden głównych profili naszej działalności. Organizujmy fracht morski w eksporcie oraz imporcie we wszystkich kierunkach Świata, a przede wszystkim oferujemy konkurencyjnie NISKIE ceny w imporcie z Chin. Dzięki licznym kontaktom z morskim armatorami możemy zaoferować najwyższa jakość usług spedycyjnych. »

USŁUGI DODATKOWE / LOGISTYKA

W naszej ofercie znajdą Państwo wiele usług około spedycyjnych jak: przeładunki, magazynowanie, ubezpieczenie cargo »

Back to Top