Import z Chin – podsumowanie, co trzeba sprawdzić przed zapłatą zaliczki

Na naszej stronie mamy już wiele poradników i blog dotyczących importu towarów. Poniżej podsumowanie najważniejszych informacji o kolejnych krokach gdy wybór sprzedawcy mamy już za sobą.

 1. Ustalenie wielkości przesyłki

  Do wyceny transportu istotna jest objętość, waga oraz wymiary zapakowanego towaru. Na podstawie tych informacji możemy szybko oszacować jaka forma transportu będzie odpowiednia: LCL – tj. Przesyłka drobicowa czy FCL – przesyłka całokontenerowa.

 2. Uzgodnienie warunków Incoterms ze sprzedawcą

  Wskazanie przez załadowcę warunków Incoterms w łatwy i przejrzysty sposób pokazuje, która strona odpowiada za jaką część transprotu. Wskazują one jaka część kosztów transportu została wliczona w cenę towaru. Więcej o warunkach Icoterms tutaj

 3. Zweryfikowanie dokumentów oraz wysokości podatków.

  Już na etapie rozmów ze stroną sprzedającą niezbędne jest sprawdzenie jakie dokumenty będą wymagane do odprawy oraz jaka będzie wysokość cła i Vat-u, a przy niektórych produktach także akcyzy. Niektóre towary wymagają odpowiedniego przygotowania się, np. Rejestracji w BDO. Jest też grupa produktów na które zostało nałożone cło antydupingowe czy kontyngent. Skarbnicą wiedzy w tym zakresie jest taryfa celna Isztar: https://gocargo.pl/kod-celny-towaru-cn-hs-code-isztar/.

 4. Wycena kosztów transportu 

  https://gocargo.pl/strefa-klienta/zapytanie-ofertowe/

Na każdym etapie jesteśmy do Państwa dyspozycji, zapraszamy do kontaktu oraz przesyłania zapytań https://gocargo.pl/kontakt/

koszty transportu

Przygotowując się do importu z Chin w pierwszej kolejności zaczynamy od kalkulacji ceny.
Nie jest to jednak proste zadanie w przypadku transportu morskiego. Ponieważ stawki na frachty morskie są zmienne i zależne od wielu czynników.

Czynniki składowe takie jak: ceny paliw, kursy walut i przede wszystkim ilość bukowanych kontenerów. »

Transport kontenerowy

Transport kontenerowy to najlepszy sposób na sprowadzanie i wysyłanie towarów. Jego podstawową zaletą jest stosunkowo niski koszt oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. »

Transport lądowy

Przewozy drogowe z/do portów w Polsce i Europie, a także dowozy door to door »

PRZEWÓZ KOLEJOWY

Przewóz szynowy to przyszłość komunikacji, organizujemy przewozy koleją z dostawą bezpośrednio do klienta. »

PRZESYŁKI LOTNICZE

Kiedy liczy się przede wszystkim czas proponujemy transport lotniczy »

AGENCJA CELNA

Organizujemy odprawy celne zarówno w Polsce jak i w portach Europejskich (Hamburg, Bremerhaven, Rotterdam) »

FRACHT MORSKI

Transport morski i Logistyka Twojego biznesu to jeden głównych profili naszej działalności. Organizujmy fracht morski w eksporcie oraz imporcie we wszystkich kierunkach Świata, a przede wszystkim oferujemy konkurencyjnie NISKIE ceny w imporcie z Chin. Dzięki licznym kontaktom z morskim armatorami możemy zaoferować najwyższa jakość usług spedycyjnych. »

USŁUGI DODATKOWE / LOGISTYKA

W naszej ofercie znajdą Państwo wiele usług około spedycyjnych jak: przeładunki, magazynowanie, ubezpieczenie cargo »

Back to Top