Nowy Jedwabny Szlak

 

Czy transport kolejowy z Chin się opłaca ?

Transport kolejowy staje się coraz bardziej popularnym środkiem transportu. Staje się również coraz bardziej przystępny cenowo.

Jeszcze nie tak dawno temu koszt takiego transportu dla kontenera 40′ był kilkukrotnie wyższy niż koszt transportu morskiego. Obecnie nadal jest on wyższy, ale różnica stale się zmniejsza, a korzyści są znaczące ze względu na zaoszczędzony czas.

Z uwagi na rosnącą ilość ładunków FCL oraz LCL zwiększa się ilość wyjść z terminali Wuhan, Xian czy Chengdu, a organizacja transportu odbywa się bardzo szybko i sprawnie, co przekłada się na terminowość dostaw.

Przesyłki drobnicowe można również realizować na tzw warunkach FOB, które co prawda dotyczą frachtów morskich ( Free On Board) jednak dla uproszczenia nazewnictwa są również stosowane przy transportach kolejowych.

Nie ma więc trudności z wysyłką przesyłki LCL z terminali w Shanghaju, Ningbo czy Qingdao. Załadowca dostarczy towar do magazynu agenta kolejowego, który zbiorczym transportem dowozi towar do terminali kolejowych.
Może wydawać się zaskakującym fakt, że dla przesyłek drobnicowych na warunkach EXW różnica w cenie czasami nie jest duża.

Oczywiście nie jest to reguła – wszystko zależy od konkretnych parametrów danej przesyłki, jednak warto porównać cenę przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Zapraszamy do przesyłania zapytań ofertowych.

Transport kolejowy do Małaszewicz

Transport kolejowy do Małaszewicz

Transport kolejowy z Chin do Małaszewicz. Nasza firma oferuje organizację transportu kolejowego z Chin do Małaszewicz. Zapewniamy kompleksową obsługę spedycyjną dla przesyłek całokontenerowych (40' HC) oraz drobnicowych (LCL).  Trans...
Eksport do USA

Eksport do USA

Eksport do Stanów Zjednoczonych Nasza firma oferuje organizację eksportów , w tym wysyłki towarów do USA. Realizujemy transporty pełnokontenerowe jak i drobnicowe z terminali w Gdyni, Gdańsku, Hamburgu oraz Bremerhaven. W zakresie naszych usług ...

Przygotowując się do importu z Chin w pierwszej kolejności zaczynamy od kalkulacji ceny.
Nie jest to jednak proste zadanie w przypadku transportu morskiego. Ponieważ stawki na frachty morskie są zmienne i zależne od wielu czynników.

Czynniki składowe takie jak: ceny paliw, kursy walut i przede wszystkim ilość bukowanych kontenerów. »

Transport kontenerowy

Transport kontenerowy to najlepszy sposób na sprowadzanie i wysyłanie towarów. Jego podstawową zaletą jest stosunkowo niski koszt oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. »

Transport lądowy

Przewozy drogowe z/do portów w Polsce i Europie, a także dowozy door to door »

PRZEWÓZ KOLEJOWY

Przewóz szynowy to przyszłość komunikacji, organizujemy przewozy koleją z dostawą bezpośrednio do klienta. »

PRZESYŁKI LOTNICZE

Kiedy liczy się przede wszystkim czas proponujemy transport lotniczy »

AGENCJA CELNA

Organizujemy odprawy celne zarówno w Polsce jak i w portach Europejskich (Hamburg, Bremerhaven, Rotterdam) »

FRACHT MORSKI

Transport morski i Logistyka Twojego biznesu to jeden głównych profili naszej działalności. Organizujmy fracht morski w eksporcie oraz imporcie we wszystkich kierunkach Świata, a przede wszystkim oferujemy konkurencyjnie NISKIE ceny w imporcie z Chin. Dzięki licznym kontaktom z morskim armatorami możemy zaoferować najwyższa jakość usług spedycyjnych. »

USŁUGI DODATKOWE / LOGISTYKA

W naszej ofercie znajdą Państwo wiele usług około spedycyjnych jak: przeładunki, magazynowanie, ubezpieczenie cargo »

Back to Top