Największy port na świecie – Szanghaj

Chiny zajmują obecnie pierwsze miejsce na świecie zarówno pod kątem tonażu przeładowywanych ładunków rocznie, jak i ilości kontenerów.

Pod tym względem nieprzerwanie od 2010 roku największym portem na Świecie jest Shanghai. W roku 2014 roku przeładowano tu 35,2 mln TEU. Każdego miesiąca przeładowuje się ponad 2000 kontenerowców.

Ruszają praktycznie we wszystkie kierunki świata. USA, Europa, rejony morza Śródziemnego, morza Czarnego, Afryki, Azji i wielu wielu innych.

Stąd też są bezpośrednie połączenia do Gdańska (czas transportu bez przeładunków to około 32-33 dni).

Dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu oraz doskonałej infrastrukturze transportowej i komunikacyjnej port może przyjmować największe kontenerowce na świecie jak największy na świecie MSC Oscar. Długości 395 metrów, i pojemności około 19 254 TEU (w eksploatacji od stycznia 2015)

Port w Shanghaiu usytuowany jest w pobliżu rzeki Jangcy. Jej Delta jest od lat centrum rozwoju gospodarczego, zmian społecznych i kulturowych, spowodowanych gwałtowną urbanizacją tego terenu. Wzrostem sektora prywatnego w gospodarce i napływem zagranicznych inwestycji.

W latach osiemdziesiątych zakłady produkcyjne w Shanghaiu i okolicznych prowincjach związane były głównie z tradycyjnymi gałęziami chińskiego przemysłu jak hutnictwo, przemysł maszynowy czy petrochemiczny.

W latach 90-tych nastąpił bardzo szybki rozwój tego rejonu. Przekształcił się w obszar produkcyjny koncentrujący się na wyrobach maszynowych i elektronicznych.

Od paru lat rejon Delty Rzeki Jangcy zajmuje pierwsze miejsce w Chinach. Rejon ten słynie z  produkcji komputerów osobistych, obwodów scalonych czy produktów chemicznych (np. etylenu). Zajmuje również czołową pozycję w zakresie produkcji telefonów komórkowych, samochodów i stali.

Przygotowując się do importu z Chin w pierwszej kolejności zaczynamy od kalkulacji ceny.
Nie jest to jednak proste zadanie w przypadku transportu morskiego. Ponieważ stawki na frachty morskie są zmienne i zależne od wielu czynników.

Czynniki składowe takie jak: ceny paliw, kursy walut i przede wszystkim ilość bukowanych kontenerów. »

Transport kontenerowy

Transport kontenerowy to najlepszy sposób na sprowadzanie i wysyłanie towarów. Jego podstawową zaletą jest stosunkowo niski koszt oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. »

Transport lądowy

Przewozy drogowe z/do portów w Polsce i Europie, a także dowozy door to door »

PRZEWÓZ KOLEJOWY

Przewóz szynowy to przyszłość komunikacji, organizujemy przewozy koleją z dostawą bezpośrednio do klienta. »

PRZESYŁKI LOTNICZE

Kiedy liczy się przede wszystkim czas proponujemy transport lotniczy »

AGENCJA CELNA

Organizujemy odprawy celne zarówno w Polsce jak i w portach Europejskich (Hamburg, Bremerhaven, Rotterdam) »

FRACHT MORSKI

Transport morski i Logistyka Twojego biznesu to jeden głównych profili naszej działalności. Organizujmy fracht morski w eksporcie oraz imporcie we wszystkich kierunkach Świata, a przede wszystkim oferujemy konkurencyjnie NISKIE ceny w imporcie z Chin. Dzięki licznym kontaktom z morskim armatorami możemy zaoferować najwyższa jakość usług spedycyjnych. »

USŁUGI DODATKOWE / LOGISTYKA

W naszej ofercie znajdą Państwo wiele usług około spedycyjnych jak: przeładunki, magazynowanie, ubezpieczenie cargo »

Back to Top