ceny za transport kontenera

Czy ceny za transport kontenera z Chin będą niższe?

Ceny z a transport kontenera z Chin

Rok 2021 przyniósł bardzo znaczące podwyżki cen w importach kontenerów  z Dalekiego Wschodu a zwłaszcza z Chin.

Boleśnie odczuwają to importerzy, jednak popyt na frachty morskie nie spada. Sytuacja która początkowo wyglądała na przejściową utrzymuje się już od grudnia zeszłego roku.  Ceny pozostają na wysokim i coraz wyższym poziomie.

Problemy z dostępnością miejsca i sprzętu w transporcie morskim spowodowały przerzucenie dużej ilości towarów na transport kolejowy. Aktualnie koszt wysyłki towarów koleją jest na zbliżonym bądź nawet niższym niż transport morski poziomie.

Niestety sytuacja na kolei nie jest najlepsza co może się utrzymać jeszcze przez kilka tygodni. Agenci borykają się z brakiem dostępnych wagonów oraz przestojami na granicach. Opóźniania na granicy z Kazachstanem wynoszą nawet do 3 tygodniu więc chwilowo możemy zapomnieć o transporcie z Chin w ciągu 20 dni.

Niestety nie znamy odpowiedzi na pytanie kiedy ceny spadną, ani tym bardziej przewidzieć co wydarzy się w najbliższych miesiącach, jednak nic nie wskazuje poprawę w najbliższym czasie. Biorąc pod uwagę problemy z dostępnością miejsca i sprzętu oraz występujące opóźnienia. Jeśli już decydujemy się na realizację importu z Chin najlepiej zająć się tym jak najszybciej. Na towary świąteczne jest to już właściwie ostatni moment.

Zapraszamy do składania zapytań ofertowych, ze swojej strony zawsze staramy się znaleźć optymalne rozwiązanie.

Powiązane artykuły

Przygotowując się do importu z Chin w pierwszej kolejności zaczynamy od kalkulacji ceny.
Nie jest to jednak proste zadanie w przypadku transportu morskiego. Ponieważ stawki na frachty morskie są zmienne i zależne od wielu czynników.

Czynniki składowe takie jak: ceny paliw, kursy walut i przede wszystkim ilość bukowanych kontenerów. »

Transport kontenerowy

Transport kontenerowy to najlepszy sposób na sprowadzanie i wysyłanie towarów. Jego podstawową zaletą jest stosunkowo niski koszt oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. »

Transport lądowy

Przewozy drogowe z/do portów w Polsce i Europie, a także dowozy door to door »

PRZEWÓZ KOLEJOWY

Przewóz szynowy to przyszłość komunikacji, organizujemy przewozy koleją z dostawą bezpośrednio do klienta. »

PRZESYŁKI LOTNICZE

Kiedy liczy się przede wszystkim czas proponujemy transport lotniczy »

AGENCJA CELNA

Organizujemy odprawy celne zarówno w Polsce jak i w portach Europejskich (Hamburg, Bremerhaven, Rotterdam) »

FRACHT MORSKI

Transport morski i Logistyka Twojego biznesu to jeden głównych profili naszej działalności. Organizujmy fracht morski w eksporcie oraz imporcie we wszystkich kierunkach Świata, a przede wszystkim oferujemy konkurencyjnie NISKIE ceny w imporcie z Chin. Dzięki licznym kontaktom z morskim armatorami możemy zaoferować najwyższa jakość usług spedycyjnych. »

USŁUGI DODATKOWE / LOGISTYKA

W naszej ofercie znajdą Państwo wiele usług około spedycyjnych jak: przeładunki, magazynowanie, ubezpieczenie cargo »

Back to Top