kalkulacja kosztów

Informacje potrzebne do przygotowania wyceny transportu morskiego ?

Planowanie importu z Chin musi przede wszystkim wiązać się z jego opłacalnością.
Aby ułatwić Państwu pierwsze kroki poniżej prezentujemy jakie informacje są potrzebne do szybkiego przygotowania wyceny.

  1. Ilość towaru – chociaż orientacyjna waga brutto oraz ilość cbm. Te informacje pozwolą oszacować czy bardziej opłacalny będzie transport drobnicowy (LCL), całokontenerowy (FCL) czy może ilość jest na tyle mała, że najkorzystniej skorzystać z transportu lotniczego.
  2. Nazwa towaru. Wbrew pozorom jest to bardzo istotna informacja.W przypadku przesyłek drobnicowych. Towary zawierające baterie lub akumulatory a także towary płynne czy półpłynne często nie są akceptowane do przewozu przez agentów.
  3. Warunki dostawy wg Incoterms. W przypadku importu najczęściej są to warunki EXW bądź FOB. Dla przesyłek na warunkach EXW konieczne jest podanie adresu załadunku z którego ma być odebrany towar. Przy warunkach FOB wystarczy wskazanie portu załadunku (np. FOB Shanghai)
  4. Podanie portu przeznaczenia. Zwykle jest to port w Gdyni lub Gdańsku.Oferujemy także transporty przez porty Niemieckie. Transporty przez Hamburg czy Bremerhaven są atrakcyjne ze względu na możliwość odprawy fiskalnej. Dzięki której nie ma konieczności płacenia podatku Vat w momencie odprawy celnej.
  5. Aby wycena była kompletna dobrze jest wskazać także miejsce dostawy w Polsce.
    Zapraszamy do składania zapytań

Powiązane artykuły

Przygotowując się do importu z Chin w pierwszej kolejności zaczynamy od kalkulacji ceny.
Nie jest to jednak proste zadanie w przypadku transportu morskiego. Ponieważ stawki na frachty morskie są zmienne i zależne od wielu czynników.

Czynniki składowe takie jak: ceny paliw, kursy walut i przede wszystkim ilość bukowanych kontenerów. »

Transport kontenerowy

Transport kontenerowy to najlepszy sposób na sprowadzanie i wysyłanie towarów. Jego podstawową zaletą jest stosunkowo niski koszt oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. »

Transport lądowy

Przewozy drogowe z/do portów w Polsce i Europie, a także dowozy door to door »

PRZEWÓZ KOLEJOWY

Przewóz szynowy to przyszłość komunikacji, organizujemy przewozy koleją z dostawą bezpośrednio do klienta. »

PRZESYŁKI LOTNICZE

Kiedy liczy się przede wszystkim czas proponujemy transport lotniczy »

AGENCJA CELNA

Organizujemy odprawy celne zarówno w Polsce jak i w portach Europejskich (Hamburg, Bremerhaven, Rotterdam) »

FRACHT MORSKI

Transport morski i Logistyka Twojego biznesu to jeden głównych profili naszej działalności. Organizujmy fracht morski w eksporcie oraz imporcie we wszystkich kierunkach Świata, a przede wszystkim oferujemy konkurencyjnie NISKIE ceny w imporcie z Chin. Dzięki licznym kontaktom z morskim armatorami możemy zaoferować najwyższa jakość usług spedycyjnych. »

USŁUGI DODATKOWE / LOGISTYKA

W naszej ofercie znajdą Państwo wiele usług około spedycyjnych jak: przeładunki, magazynowanie, ubezpieczenie cargo »

Back to Top