Chiński Nowy Rok

Chiński Nowy Rok 2016

Chiński Nowy Rok 2016 (Święto Wiosny) – jest najważniejszym świętem zarówno religijnym jak i państwowym w kalendarzu Chińskim.

Jest Świętem ruchomym przypadającym w styczniu lub lutym, w tym roku rozpocznie się 08.02.2016 roku i będzie to rok małpy.

CNY (China New Year) – Chiński Nowy Rok to czas kiedy minimum na 7 dni zatrzymuje się produkcja, nie pracują fabryki, porty ani pracownicy biurowi.

Wiele fabryk zamkniętych jest przez całe 2 tygodnie. Dla wielu pracowników jest to jedyny czas kiedy mogą odwiedzić swoje rodziny.
To również czas kiedy stawki na frachty morskie rosną i brakuje miejsc na statkach. Wszyscy chcą wysłać swoje towary jeszcze przed świętami aby utrzymać płynność dostaw.

Ten rok jest jednak wyjątkowy i mimo widma podwyżek. Stawki na transporty z Chin utrzymują się na bardzo atrakcyjnych poziomach.

Zapraszamy do składania zapytań gdyż są jeszcze szanse na wysyłki przed CNY.

Powiązane artykuły

Przygotowując się do importu z Chin w pierwszej kolejności zaczynamy od kalkulacji ceny.
Nie jest to jednak proste zadanie w przypadku transportu morskiego. Ponieważ stawki na frachty morskie są zmienne i zależne od wielu czynników.

Czynniki składowe takie jak: ceny paliw, kursy walut i przede wszystkim ilość bukowanych kontenerów. »

Transport kontenerowy

Transport kontenerowy to najlepszy sposób na sprowadzanie i wysyłanie towarów. Jego podstawową zaletą jest stosunkowo niski koszt oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. »

Transport lądowy

Przewozy drogowe z/do portów w Polsce i Europie, a także dowozy door to door »

PRZEWÓZ KOLEJOWY

Przewóz szynowy to przyszłość komunikacji, organizujemy przewozy koleją z dostawą bezpośrednio do klienta. »

PRZESYŁKI LOTNICZE

Kiedy liczy się przede wszystkim czas proponujemy transport lotniczy »

AGENCJA CELNA

Organizujemy odprawy celne zarówno w Polsce jak i w portach Europejskich (Hamburg, Bremerhaven, Rotterdam) »

FRACHT MORSKI

Transport morski i Logistyka Twojego biznesu to jeden głównych profili naszej działalności. Organizujmy fracht morski w eksporcie oraz imporcie we wszystkich kierunkach Świata, a przede wszystkim oferujemy konkurencyjnie NISKIE ceny w imporcie z Chin. Dzięki licznym kontaktom z morskim armatorami możemy zaoferować najwyższa jakość usług spedycyjnych. »

USŁUGI DODATKOWE / LOGISTYKA

W naszej ofercie znajdą Państwo wiele usług około spedycyjnych jak: przeładunki, magazynowanie, ubezpieczenie cargo »

Back to Top